„Przyszłość zaczyna się nie jutro, lecz dziś”

(bł. Jan Paweł II)

 Kochani! 

Już prawie tradycją się stało, że przynajmniej dwa razy do roku staramy się złożyć życzenia świąteczne i opowiedzieć o tym, co dzieje się we wspieranej przez Was Fundacji Evangelium Vitae. A że ostatnio dzieje się  dużo, postanowiłyśmy poinformować was o tych działaniach.

Na owo „dużo” składa się codzienna działalność Okna Życia wraz z realizacją projektu dofinansowanego przez Miasto Wrocław pod nazwą „Wrocławskie Okno Życia – kampania informa­cyj­na”, działalność Specjalistycznego Ośrodka Odpowiedzialnego Rodzicielstwa, a także mobilizacja grupy fascynatów NaProTechnologią, tj. metodą leczenia niepłodności, którzy po udanej marcowej konferencji, postanowili zewrzeć swe szyki pod banderą naszej Fundacji i działać dla dobra rodzin w ich staraniach o poczęcie dziecka.
Kilkunastoosobowa grupa wolontariuszy ostro zabrała się do pracy, bo choć coraz cieplejsze dni przypominają, że niedługo wakacje i pora zasłużonego odpoczynku, to jednak trzeba zrobić wszystko, by od jesieni we Wrocławiu mogło działać więcej specjalistów-NaProTechnologów. Jedyna dotychczas wrocławska instruktorka Modelu Creightona ma ręce pełne roboty, a potrzebujących pomocy zgłasza się bardzo wielu.

Dlatego naszym ogromnym pragnieniem jest przygotowanie zarówno kolejnych instruktorów, jak i lekarzy diagnozujących przyczyny i leczących niepłodność do pracy w naszej Fundacji. Okazja taka właśnie się nadarza, bowiem po raz pierwszy na taką skalę w Polsce, w Łomiankach k. Warszawy, organizowane jest specjalistyczne szkolenie z NaProTechnologii. Dzięki temu, że będzie się ono odbywało na naszym Polskim gruncie, jest o wiele tańsze niż dotychczasowe szkolenia zagraniczne. „Tańsze” nie oznacza „tanie”, bo koszt kursu dla jednej osoby szacowany jest na kilkanaście tysięcy złotych. Stąd zależy nam bardzo, by wesprzeć poprzez udzielenie jednorazowego stypendium „naszych” uczestników szkolenia. Są to lekarze oraz przyszli instruktorzy NaProTechnologii, którzy chcą pomagać innym w diagnozowaniu i leczeniu chorób związanych z płodnością. Osoby te chcą pracować we Wrocławiu w naszym Ośrodku.

Kolejnym poważnym i pilnym zadaniem jest przygotowanie gabinetu ginekologicznego, w którym mogliby działać wrocławscy, wykształceni jesienią po kątem NaProTechnologii, lekarze. Gabinet działałby pod szyldem i według zasad Evangelium Vitae.

Oba te przedsięwzięcia: stypendia na kształcenie specjalistów i przygotowanie gabinetu ginekologicznego – to koszt rzędu 450-490 tys. PLN. Mamy już wybrane miejsce, działają architekci, czekamy na żniwo 1%. Gdyby do września 2012 udało się uzbierać z niego kwotę podobną, jak przed rokiem (ponad 90.000) to i tak trzeba by znaleźć jeszcze ok. 400.000. Dla jednego to kwota niewyobrażalna, ale gdybyśmy zmobilizowali się wszyscy i zachęcili swoich znajomych, przyjaciół, rodzinę do złożenia choćby drobnej, ale wpłacanej regularnie  kwoty, to przedsięwzięcie miałoby się szansę udać.

Dotychczas sprawdziliście się, Kochani, jako nasi gorliwi pomocnicy i darczyńcy. Dlatego teraz mamy odwagę serdecznie Was prosić o pomoc w tej  ważnej sprawie. Waszą pomoc możecie przesyłać na konto:

50 1370 1301 0000 1701 4553 0000 w DnB NORD zaznaczając cel wpłaty: „na stypendia i gabinet”

Wiem, że już teraz mogę Wam z serca podziękować. Ale oczywiście, podziękowanie i sprawozdanie z realizacji tego zadania chcemy wam posłać po jego zakończeniu. Tych, którzy chcieliby otrzymywać od nas informacje drogą mailową zamiast tradycyjnej poczty (choćby z racji ekonomiczniejszego wykorzystania ofiarowanych środków finansowych) mogą podać nam swój adres mailowy pisząc na adres [email protected] lub bądź zgłosić się przez naszą stronę: www.fundacja.boromeuszki.pl (obecnie w trakcie zmian).

Gabinet obecnie

Projekt gabinetu ginekologicznego

Nasza troska o nowe życie niech będzie udziałem w budowaniu cywilizacji miłości, do której zachęcał nas bł. Jan Paweł II, a podejmowanym konkretnym działaniom finansowym na rzecz rodziny i nowego życia, niech towarzyszy także modlitwa każdego z nas, do której gorąco zachęcamy i do której dołączamy z gorliwością.

Niech wszystkim zaangażowanym w szerzenie Ewangelii Życia, Pan Bóg hojnie błogosławi!

s.Dorota i s.Ewa

boromeuszki z Fundacji Evangelium Vitae wraz z Wolontariuszami

Darowizna rzecz akcji szkoleń kadr i budowy gabinetu Naprotechnology
 
Kwota: PLN
 


_____________________________________________________________________

Fundacja „Evangelium Vitae”; ul. Rydygiera 22-28; 50-249  Wrocław; Tel. 509 437 479 oraz 503 515 526;

KRS: 0000259108;  NIP: 898 20 92 219Regon: 020341576; www.fundacja.boromeuszki.pl; [email protected];
Nr ra­chun­ku bank.:  50 1370 1301 0000 1701 4553 0000 w DnB NORD

 List z prośbą o wsparcie do osób znających i wspierających Fundację [wersja pdf]

List z prośbą o wsparcie dla wszystkich [wersja pdf]